Drugi kierunek studiów już teraz bezpłatny na UJ

02.08.2014
Studia na drugim kierunku w całym Uniwersytecie Jagiellońskim będą decyzją Senatu UJ (uchwała z 25 czerwca 2014) już od przyszłego roku akademickiego bezpłatne zarówno dla tych, którzy podjęli go w trwającym roku akademickim (2013/2014) oraz tych, którzy zaczną studia w roku 2014/2015.
więcej o Drugi kierunek studiów już teraz bezpłatny na UJ

Wspólne śpiewanie kolęd

14.01.2014
Katedra Komparatystyki Literackiej i studenci kierunku Polonistyka - Komparatystyka zapraszają wszystkich pracowników, studentów i doktorantów z Wydziału Polonistyki do wspólnego śpiewania kolęd w poniedziałek, 20 stycznia 2014 r. o godzinie 18.00 w s. 42.
więcej o Wspólne śpiewanie kolęd

Ja – poeta. Juliusz Słowacki

31.10.2013
Katedra Komparatystyki Literackiej Wydziału Polonistyki UJ zorganizowała 13 października 2009 roku jednodniową konferencję naukową: „Ja – poeta. Juliusz Słowacki", poświęconą twórczości Juliusza Słowackiego z okazji 200. rocznicy jego urodzin. Teksty wygłoszone na tej konferencji ukazały się w tomie pod tym samym tytułem: „Ja – poeta. Juliusz Słowacki", przygotowanym pod redakcją prof. dr hab. Marii Korytowskiej.
więcej o Ja – poeta. Juliusz Słowacki

Czytanie Konopnickiej

31.10.2013
Katedra Komparatystyki Literackiej Wydziału Polonistyki UJ zorganizowała 8 października 2010 roku jednodniową konferencję naukową „Czytanie Konopnickiej", poświęconą życiu i twórczości Marii Konopnickiej w stulecie jej śmierci. Teksty wygłoszone na tej konferencji ukazały się w tomie pod tym samym tytułem: „Czytanie Konopnickiej", przygotowanym pod redakcją dr hab. Olgi Płaszczewskiej.
więcej o Czytanie Konopnickiej

Olimp – ideał, doskonałość.

14.01.2014
Katedra Komparatystyki Literackiej organizuje w dniach 23-25 października 2013 w Auli Collegium Novum UJ kolejną, piątą międzynarodową konferencję naukową, tym razem na temat Olimp – ideał, doskonałość, absolut.
więcej o Olimp – ideał, doskonałość.

Krasiński – po wielokroć

31.10.2013
Katedra Komparatystyki Literackiej Wydziału Polonistyki UJ zaprasza na konferencję „Krasiński – po wielokroć", poświęconą twórczości Zygmunta Krasińskiego z okazji 200 rocznicy jego urodzin.
więcej o Krasiński – po wielokroć

Messianisme et slavophilie

05.04.2013
Międzynarodowa, polsko-francuska konferencja naukowa Messianisme et slavophilie zorganizowana została przez Instytut Polonistyki UJ we współpracy z Université Bordeaux III. Spotkanie naukowe odbyło się w Krakowie, w dniach 2 – 7 października 1985 roku