Spotkanie informacyjne związane z praktykami zawodowymi

08.12.2015
Szanowni Państwo! Zapraszamy wszystkich studentów I, II i III roku studiów licencjackich polonistyki-komparatystyki na spotkanie informacyjne związane z praktykami zawodowymi, które odbędzie się w czwartek 19 listopada o godz. 16.00 w sali nr 18 (ul. Gołębia 20). Po spotkaniu będzie można również złożyć dokumenty potrzebne do zaliczenia tegorocznych praktyk (co dotyczy roku III). Zachęcamy do udziału w spotkaniu.
więcej o Spotkanie informacyjne związane z praktykami zawodowymi

Wykład prof. Dorothy Figueira

27.10.2015
Katedra Komparatystyki Literackiej zaprasza serdecznie na wykłady, które wygłosi prof. Dorothy Figueira (University of Georgia, Honorary President of the International Comparative Literature Association) 9 listopada 2015 (poniedziałek), Gołębia 20 s. 22, godz. 13.15 Is It Just Too Catholic for Us? The Reception of "I promessi sposi" and the Problem of Religion and Literature 10 listopada 2015 (wtorek), Gołębia 20, s. 22, godz. 13.15 "Salut au Monde". The World as Envisioned by World Literature. Wykłady będą tłumaczone.
więcej o Wykład prof. Dorothy Figueira

Spotkanie studentów Komparatystyki

22.09.2015
Katedra Komparatystyki Literackiej zaprasza studentów I roku studiów licencjackich oraz I roku studiów magisterskich polonistyki-komparatystyki na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w poniedziałek, 5 października, o godz. 17.00 w sali nr 42 (ul. Gołębia 16). Zachęcamy do udziału w spotkaniu.
więcej o Spotkanie studentów Komparatystyki

Mnemosyne. Pamięć jako źródło dzieła sztuki

19.10.2015
Mnemosyne, bogini pamięci, wedle tradycji była matką Muz. Pamięć jako zjawisko (psychologiczne, kulturowe, historyczne) cieszy się zainteresowaniem od dawna; niniejsza konferencja nie ma za zadanie podjęcia kolejnych rozważań na temat istoty tego zjawiska. Jej przedmiotem ma być ukazanie wpływu pamięci na powstanie, kształt i wymowę dzieł literatury, sztuki i muzyki. Pamięć autora, pamięć innych, pamięć zbiorowości - pamięć o ludziach, przedmiotach, zdarzeniach, przeżyciach, ideach lub innych dziełach jako źródło twórczości interesować nas będzie przede wszystkim w odniesieniu do konkretnego dzieła lub dzieł, tak literackich, jak należących do innych dziedzin twórczości artystycznej.
więcej o Mnemosyne. Pamięć jako źródło dzieła sztuki

Dni Otwarte

01.04.2015
Dni Otwarte Kierunku Polonistyka-komparatystyka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego 13 kwietnia 2015 r. godzina 15.30 ul. Gołębia 16 (wejście przez Gołębią 18), sala 42 W programie m.in. Prezentacja nowego programu studiów I i II stopnia Spotkanie z wykładowcami Spotkanie z zaproszonymi gośćmi, studentami i absolwentami Uczestnicy spotkania wezmą udział w losowaniu książek z serii „Komparatystyka Polska Tradycja i Współczesność" W dniach 14 – 20 kwietnia 2015 r. wszystkich chętnych zapraszamy do uczestniczenia w zajęciach komparatystycznych Aby wziąć udział w wybranych przez siebie kursach, należy zgłosić się podczas Dnia Otwartego lub wysłać informację przez https://www.facebook.com/komparatystykaUJ
więcej o Dni Otwarte

Akrasia w filozofii i literaturze

27.02.2015
Katedra Komparatystyki Literackiej WP UJ zaprasza na otwarte zebranie Katedry 9 marca (poniedziałek) 2015 r., godz. 17.00, ul. Gołębia 18, s.42 Referat wygłosi: prof. dr hab. Maria Korytowska pt. "Akrasia w filozofii i literaturze"
więcej o Akrasia w filozofii i literaturze

Spotkanie w sprawie praktyk studenckich

02.02.2015
Zapraszam wszystkich studentów studiów licencjackich na kierunku polonistyka – komparatystyka na spotkanie w sprawie praktyk studenckich we wtorek 3 marca o godz. 17.00 (s. 42, ul. Gołębia 16). Podczas spotkania studenci III roku będą mogli złożyć zaświadczenia o odbytych praktykach studenckich (wymagane do zaliczenia studiów).
więcej o Spotkanie w sprawie praktyk studenckich