Robinson czy heroiczny męczennik?

17.01.2018
Katedra Komparatystyki Literackiej serdecznie zaprasza na zebranie, Referat pt. Robinson czy heroiczny męczennik? O różnych wersjach „Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów” Ferdynanda Ossendowskiego wygłosi mgr Elżbieta Koziołkiewicz Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
więcej o Robinson czy heroiczny męczennik?

Mojry - początek, trwanie, koniec

18.10.2017
Katedra Komparatystyki Literackiej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza do udziału w konferencji „Mojry – początek, trwanie, koniec”, która odbędzie się w dniach 15-17 listopada 2017 w auli Collegium Novum (ul. Gołębia 24). Mojry (rzymskie Parki) w alegoryczny sposób wyobrażały bieg życia ludzkiego: jego początek, rozwój, trwanie i koniec. Podobny schemat pojawia się na różne sposoby w literaturze, kulturze, historii, w całej rzeczywistości. Zadaniem badawczym projektu: „Mojry – początek, trwanie, koniec” będzie opracowanie następujących zagadnień:
więcej o Mojry - początek, trwanie, koniec

Spotkanie organizacyjne polonistyki-komparatystyki dla studentów I roku

28.09.2017
Katedra Komparatystyki Literackiej zaprasza studentów I roku polonistyki-komparatystyki na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu wydziałowej inauguracji roku akademickiego 2 października, w Auli Dużej B Auditorium Maximum przy ul. Krupniczej 33. Legitymacje dla studentów polonistyki-komparatystyki będą rozdawane po zakończeniu spotkania organizacyjnego.
więcej o Spotkanie organizacyjne polonistyki-komparatystyki dla studentów I roku

10.05.2017
Katedra Komparatystyki Literackiej zaprasza na otwarte zebranie, które odbędzie się 15 maja (poniedziałek) br. o godz. 16. 30 w sali nr 42, ul. Gołębia 16 Referat pt. Maszyny muzyczne, maszyny poetyczne. Urządzenia fonograficzne w wierszach poetów polskich XX wieku wygłosi dr hab. Iwona Puchalska. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
więcej o Maszyny muzyczne, maszyny poetyczne. Urządzenia fonograficzne w wierszach poetów polskich XX wieku

Wykłady otwarte na polonistyce-komparatystyce

21.03.2017
Podobnie jak w poprzednich latach, zapraszamy licealistów do uczestniczenia w dniach 3-7 kwietnia w otwartych zajęciach na polonistyce-komparatystyce na Wydziale Polonistyki UJ! Aby wziąć udział w wybranych przez siebie zajęciach, należy się zgłosić przez profil naszej Katedry na Facebooku: https://www.facebook.com/komparatystykaUJ
więcej o Wykłady otwarte na polonistyce-komparatystyce

Naturo, mów o nas! Wordsworth, Goethe, Heine

10.03.2017
Katedra Komparatystyki Literackiej zaprasza na otwarte zebranie, które odbędzie się w poniedziałek 20 marca o godz. 17.00 w sali nr 18 (ul. Gołębia 20). Referat pt. „Naturo, mów o nas! Wordsworth, Goethe, Heine” wygłosi prof. dr hab. Maria Korytowska. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
więcej o Naturo, mów o nas! Wordsworth, Goethe, Heine

07.03.2017
Nagroda Translatorska dla Tłumaczy Ryszarda Kapuścińskiego powstała w 2015 roku i jest przyznawana co roku w dwóch kategoriach: za całokształt twórczości i za przekład na nowy język.
więcej o Nagroda za całokształt twórczości translatorskiej dla dr hab. Katarzyny Mroczkowskiej-Brand